O nás

Fto sme?

Sme online médium a lokálna značka, ktorá spája ľudí z mesta, ktoré sa pýši najvyššou kostolnou vežou v strednej Európe, je vstupnou bránou do Slovenského raja a v roku 2016 získalo titul najkrajšie mesto na Slovensku. Sme iní ako ostatné regionálne média. Prinášame autentické rozhovory s ľuďmi, ktorí v Novejši žijú alebo tu žili.

Čomu Novejša?

Dobre to znie. Tak americky. Noveeeejša.
Kto by nevedel, tak Novejša je slangový názov pre Spišskú Novú Ves. No používajú (resp. používali sa) názvy aj Nova Villa, alebo Iglov.

Novejša – Tvoja lokálna značka

Od 1.11.2017 sme spustili predaj vecičiek Novejša. V našom eshope si tak môžeš zakúpiť parádne lokálne tričká, šiltovku, vak alebo originálny smaltovaný hrnček. A pripravujeme ďalšie veci. Máš sa na čo tešiť.

Kukni náš eshop!

 

Foto: Robin Polák

A teraz po našim…

Rečuje še že keľo jazykoch znaš ta teľo razy ši človekom a to budze placic aj na našej stránke dze sem-tam, kedy to budzeš najmenej čekac, najdzeš naše šumne špišske nareče. Dosc bulo rečoch. Podzme čitac fto co hvarel abo ine pikošky zos mesta pripadne kukni še na naš fejsbuk. Ku fotkom ftere davaš na instagram nezapomni davac hešteg #novejša (aj s mekčeňom).

Aj ty ši z Novejši?