O nás

Fto sme?

Sme online médium a lokálna značka, ktorá spája ľudí z mesta, ktoré sa pýši najvyššou kostolnou vežou v strednej Európe, je vstupnou bránou do Slovenského raja a v roku 2016 získalo titul najkrajšie mesto na Slovensku. Sme iní ako ostatné regionálne média. Prinášame autentické rozhovory s ľuďmi, ktorí v Novejši žijú alebo tu vyrastali. 

Čomu Novejša?

Dobre to znie. Tak americky. Noveeeejša.
Kto by nevedel, tak Novejša je slangový názov pre Spišskú Novú Ves. No používajú (resp. používali sa) názvy aj Nova Villa, alebo Iglov.

Fto aktuálne stojí  za Novejšou?

Voláme sa Aďka, Saška, Danka a spolu tvoríme tím lokálneho portálu Novejša. Každá z nás pochádzame zo Spiša, ktorý nám tak prirástol k srdcu, že sme sa rozhodli prinášať vám rozhovory s inšpiratívnymi ľuďmi, typy na kultúrne podujatia, možnosti pre milovníkov prírody alebo príjemné posedenie pri chutnom jedle či kávičke.

Obľubujeme kreativitu, nové projekty a stretnutia s ľuďmi, ktorí sa podieľajú na rozvoji nášho regiónu. Budeme rady ak sa nám ozveš s akýmkoľvek nápadom alebo spoluprácou.

This image has an empty alt attribute; its file name is DSC_1916-2-1-1024x576.jpg

Foto: Robin Polák

A teraz po našim…

Rečuje še že keľo jazykoch znaš ta teľo razy ši človekom a to budze placic aj na našej stránke dze sem-tam, kedy to budzeš najmenej čekac, najdzeš naše šumne špišske nareče. Dosc bulo rečoch. Podzme čitac fto co hvarel abo ine pikošky zos mesta pripadne kukni še na naš fejsbuk. Ku fotkom ftere davaš na instagram nezapomni davac hešteg #novejša.